Darmowa dostawa od 600,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FAQ

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Decydując się na zakup trampoliny, z pewnością masz wiele pytań. Nasi specjaliści odpowiadają na te pojawiające się najczęściej i budzące największe wątpliwości. 

1. Dlaczego nasza trampolina jest taka ciężka?

O wadze trampoliny decydują przede wszystkim metalowe elementy. Ciężka paczka oznacza po prostu grubsze rurki (o większej średnicy i większej grubości ścianek), a one większą wytrzymałość konstrukcji. Dodatkowo wagę zwiększają dłuższe i cięższe sprężyny – pozwalające na lepsze i wyższe wybicie.

2. Jakie znaczenie ma liczba sprężyn, ich grubość i długość?

Odpowiednia liczba sprężyn zapewnia lepszą stabilność i sprężystość, co przekłada się na jakość odbić. Grubsze sprężyny to mocniejsze sprężyny, a dłuższe zapewniają lepsze wybicie.

3. Po czym poznać dobrą, bezpieczną matę?

Najbezpieczniejsze są oryginalne, amerykańskie maty, stosowane w naszych batutach. Powinny być wykonane z PP mesh i mieć lekko chropowatą strukturę. Bardzo gładkie w dotyku mogą wskazywać na ich słabą jakość.

4. Czy mata nie przedrze się podczas skakania?

Nie ma takiej możliwości. Mata wykonana z PP mesh jest niezwykle wytrzymała i nierozciągliwa. Matę wykonano z materiału, który da się uszkodzić jedynie ostrymi narzędziami. Cała siła wybicia w trampolinach ogrodowych pochodzi ze sprężyn.

5. Czy trampolina nie przewróci się, gdy dziecko/dorosły skoczy na siatkę?

Praktycznie nie ma takiej możliwości. Może się ewentualnie wydarzyć to jedynie przy trampolinach o bardzo małej średnicy – 183 lub 244 cm i gwałtownym skoku na siatkę wykonanym przez cięższą osobę. Przy trampolinie o średnicy 457 cm praktycznie nie ma takiej możliwości. Pamiętajmy, że bezwzględnie zabronione jest jakiekolwiek skakanie na siatkę.

Trzeba jednak uważać na burze, gdyż silne porywy wiatru mogą spowodować przewrócenie się trampoliny. W celu zabezpieczenia jej, najlepiej zastosować kotwy mocujące.

6. Jaka powinna być minimalna wysokość siatki zabezpieczającej?

Przy średnicy trampoliny 244cm wysokość siatki zabezpieczającej powinna wynosić 180cm.  Trzeba pamiętać, że na większej trampolinie można się wyżej wybić, więc siatki o wysokości poniżej tej wysokości mogą się okazać niebezpieczne.

7. Czy siatka może się przerwać?

Istnieje taka możliwość, gdyż służy do łagodzenia skutków upadku, a w przypadku wielokrotnego, specjalnego skakania na nią może się przerwać. Nie należy również bawić się siatką, np. stojąc przy trampolinie, gdyż powoduje to jej uszkodzenie.

8. Z jakiego materiału powinna być wykonana osłona na sprężyny, żeby szybko się nie popsuła?

Najlepsze osłony wykonane są z takich materiałów, jak gumowane PCV (rubber PVC),  PCV lub tkaniny Terylene (syntetyczne włókno poliestrowe). Najsłabsze, najczęściej dostępne w tanich trampolinach na przykład na Allegro osłony wykonane są z polietylenu (PE), który pod wpływem słońca i wody bardzo szybko się utlenia, kruszy i rwie.

9. Co się stanie, gdy na trampolinie będzie skakać więcej osób niż dopuszczalne obciążenie?

Nie zaleca się przekraczania maksymalnego obciążenia, jak też skakania na trampolinie więcej niż jednej osoby. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego obciążenia mogą wyciągnąć się sprężyny (na szczęście są wymienne) bądź puścić szwy na macie. W przypadku trampolin gorszej jakości kupionych np. w markecie lub na Allegro może wygiąć się lub złamać rama.

10. Dlaczego liczba nóg trampoliny jest ważna?

Liczba nóg świadczy o stabilności trampoliny. Im większa liczba, tym większa stabilność trampoliny. Liczba nóg zależy również od wielkości trampoliny. Wiadomo, że trampolina podparta w 5 punktach jest stabilniejsza niż ta podparta w 3.

11. Średnica – dlaczego 305, a nie 300cm, 244, a nie 250 itd.?

Pierwotnie trampoliny były zaprojektowane w USA, a tam miarą są stopy i tak trampoliny na rynku dostępne są w rozmiarach odpowiadających stopom – np. 244cm to 8 stóp (skrót 8ft), 366cm to 12 stóp a 457cm to 15 stóp.

12. Czy po rozłożeniu trampoliny po zimie trzeba coś z nią robić? Konserwować, smarować?

Zaleca się, by na zimę chować całość czyli trampolinę wraz z siatką, ostatecznie można na własną odpowiedzialność zostawić samą ramę. Pamiętajmy, że zamarznięta czapa śniegu z lodem może ważyć kilkaset kilogramów, co trwale zniekształci trampolinę. Po zimie nie trzeba niczym konserwować trampoliny, ewentualnie można ją przemyć.

13. Jak mocować osłony sprężyn?

Nie powinniśmy przywiązywać osłony sprężyn zbyt mocno, najlepiej zostawić odrobinę luzu (kilka centymetrów). Trampolina pracuje, w wyniku czego z koła robi się momentami elipsa, a w przypadku zbyt mocnego przywiązania osłony, mogą zerwać się mocowania osłony.

14. Czy są części zamienne do trampolin?

Tak, mamy serwis gwarancyjny jak i po gwarancyjny. Posiadamy części zamienne do naszych modeli trampolin.

15. Czy trampolina zmieści mi się do samochodu?

Tak, nasze trampoliny pakowane są w kartony po ok. 30kg i gabaryt max 130cm długości, co pozwala na zapakowanie trampoliny do większości modeli samochodów. Np. zestaw trampoliny Athletic24 305cm z siatką składa się z 3 paczek.

16. Ile czasu składa się trampolinę? Czy sobie poradzę sam/sama?

Czas montażu i demontażu zestawu trampoliny z siatką ochronną zależy od wielkości trampoliny. Najlepiej przystąpić do montażu we dwie osoby, co ułatwia całe zadanie i skraca czas. Z reguły cała operacja trwa około godziny (dla wielkości 305cm).

17. Jaka trampolina będzie dla mnie odpowiednia?

Zależy to od naszych potrzeb. Jednym wystarczy trampolina domowa, innym ogrodowa, a w miejscach często uczęszczanych przez dzieci - PRO. Więcej informacji na temat w artykule: Rodzaje trampolin.

18. Co oznaczają certyfikaty: CE, TUV, GS?

 

CE certyfikat

 

CE – produkt spełnia standardy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz środowiska. Uwaga! Na rynku pojawiły się ostatnio oznaczenia łudząco podobne do europejskiego certyfikatu CE rozumianego jako Znak CE Unii Europejskiej. Niezwykle podobne są do niego oznaczenia CE znaczące Eksport z Chin (China Export). Znak ten nie jest rejestrowany, nie potwierdza pozytywnych rezultatów testów i umieszczany jest przez chińskie fabryki dowolnie. Chińskie oznaczenie przez podobieństwo graficzne i zbieżność liter stało się podróbką europejskiego oryginału. Niestety na pierwszy rzut oka znaki te są nie do odróżnienia. Po bliższym przyjrzeniu się zauważamy, że litery w chińskiej podróbce znajdują się bliżej siebie, a środkowy ogonek przy „e” jest dłuższy. Uważajmy więc na chiński odpowiednik! Więcej informacji na ten temat: http://www.icqc.co.uk/en/china-export.php

 

TUV certyfikat

 

TÜV – światowy certyfikat bezpieczeństwa przyznawany przez niemiecki ośrodek TÜV.

   

 

GS – produkGS certyfikatt spełnia niemieckie podwyższone normy bezpieczeństwa, certyfikat wydawany przez akredytowane jednostki laboratoryjne. I tak dla przykładu dla danej trampoliny normą jest wytrzymanie danego obciążenia np. 10 000 razy to dla otrzymania normy GS trampolina musi wytrzymać dane obciążenie 20 000 razy.

 

W razie dalszych pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt:

 

SKLEP@TRAMPOLINY.PL

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 239 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Wszystko ok
2024-05-25
Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Produkt zgodny z zamówieniem. Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel